Popis služby

Celé řešení, je provozováno na infrastruktuře společnosti Zengres s.r.o. Data uživatelů nejsou nahrávána ani sledována. Společnost nenese odpovědnost za obsah konferencí.


Konferenční server Zengres Meet je určen k propojení lidí co nejjednodušším způsobem. 


Stačí kliknout v prohlížeči na odkaz a jste připojeni. Pokud máte webový prohlížeč Chrome, nepotřebujete nic instalovat ani nastavovat.


Funguje i na většině tabletů a mobilů s Androidem. 


Celé to pracuje na principu virtuálních konferenčních místností. Zadáte název místnosti a server ji založí. Pokud již daná místnost existuje, server Vás k ní připojí.

Služba umí ale i pokročilejší věcí, jako je sdílení obrazovky nebo řízené přehrávání videí z YouTube. Dá se tedy použít nejen pro konference ale i pro výuku.

Doporučujeme používat webový prohlížeč Chrome nebo Chromium.

Pojďme si to vyzkoušet !


Připojení do virtuální místnosti

Zadáním URL adresy https://meet.zengres.com do prohlížeče, se zobrazí uvítací stránka. 


Do formuláře "Start a new meeting" napíšeme jméno konferenční místnosti ke které se chceme připojit.

Můžete také ve formuláři nechat náhodný řetězec, který Vám sever předvyplnil.

Stisknete tlačítko ZAČÍT.Prohlížeč po Vám může požadovat povolení používat kameru a mikrofon. Je li místnost chráněna heslem, zobrazí se Vám výzva k zadání hesla. Heslo Vám musí sdělit moderátor místnosti. Pokud Vás server nezná, vybídne Vás k vyplnění jména. 


Spojení je zahájeno s vypnutou kamerou, kterou lze kdykoliv aktivovat kliknutím na symbol kamery v dolním panelu.

Pokud místnost ještě neexistuje, server ji založí a stanoví Vás správcem - moderátorem místnosti. Máte právo místnost zaheslovat a případně odpojovat "zlobivé" účastníky.
Gratulujeme, jste připojení :-)Pozvání dalších účastníků do konference

Chceme li nabídnou připojení dalšímu účastníkovi, sdělíme mu URL adresu místnosti. Ta je dostupná v adresním řádku prohlížeče. V tomto případě https://meet.zengres.com/MojeMistnost  .

Celý odkaz vybereme a pomocí kláves CTRL+C, načteme do schránky.

Zkopírovanou URL adresu vložíme např. do mailové schránky nebo jiného komunikátoru pomocí kláves CTRL + V a odešleme osobě kterou chceme pozvat do místnosti.Adresu lze získat také  kliknutím na ikonu se symbolem "i", ve spodním ovládacím panelu a následným kliknutím na tlačítko Kopírovat. Na tuto adresu pozvaný účastník klikne https://meet.zengres.com/MojeMistnost   a je připojen !Poděkování vývojářům

Technologie serveru je založena na Open Source projektu JITSI https://jitsi.org/.

Díky lidem z JITSI comunity a jejich projektům https://jitsi.org/projects/, máme alternativu ke Skype. 

Děkujeme !